Tiešās pirkšanas pulciņš

tp-logo

Ikšķiles tiešās pirkšanas pulciņš darbojas kopš 2013.gada pavasara. Esam neformāla domubiedru grupa, kuri gatavi organizēties, līdzdarboties un nākt ar idejām un iniciatīvu paši, nevis gaidīt, kad kāds cits to uzņemsies darīt mūsu vietā!

Šobrīd mūsu grupā ir ~25 cilvēki, kuri ik nedēļu pasūta produktus no bioloģiskajām zemnieku saimniecībām. Mēs darbojamies pēc dežūru principa – visi grupas dalībnieki pieliek roku, lai pasūtījumi varētu notikt. Tas ir darbs, kas katram grupas biedram prasīs apmēram vienu dienu divos mēnešos. Ar katru nākamo reizi kļūs vieglāk, jo sistēma būs iepazīta! Šis ir darbs, ko parasti veic veikals un par to uzliek savu uzcenojumu – šeit mēs to darām paši.

Kā tas darbojas:

– visi, kuri vēlas pievienoties raksta uz eko@brivaskola.lv un saņem aktuālo informāciju;
– visa pasūtīšanas sistēma un dežūru grafiks ir tiešās pirkšanas platformā, ko ir ērti lietot ar @gmail.com vai uz tā bāzes taisītu e-pasta adresi:
– visiem iesaistītajiem jāuzņemas kāds dežuranta pienākums, lai pietuvinātos oriģinālajai idejai par līdzdarbošanos un tiešām nepārmaksātu ne santīma.

Lai pasūtījums notiktu, katru nedēļu nepieciešami dažādi dežuranti:
* Administrators – strādā pie datora mājās/darbā un telefona. Trešdienā sazvana zemniekus un noskaidro nedēļas piedāvājuma izmaiņas/jaunumus, papildina tabulu. Dažiem zemniekiem būs jāzvana un jānosauc pasūtījums, jo viņi nelieto internetu.

* Piegādes dežurants – pirmdienās piegādā produktus no saimniecībām, kas mums neved uz Ikšķili.

* Pirmdienas – kārtošanas un izdales dežurants (strādā pirmdienās uz vietas – skolā), tas ir dežurants, kurš sašķiro zemnieku atvesto individuālajos pasūtījumos, sakārtojot visu pēc pasūtījuma numuriem; kurš sagaida pasūtītājus, iekasē un sadala pēc piederības naudu, nodod aploksnītes Skolai glabāšanā.

Ir izveidots dežūru grafiks. No mūsu pašu iniciatīvas ir atkarīga pulciņa darbība! Ar dežūru grafiku iepazīstinām pulciņa biedrus.

Naudas lietas:

* samaksas kārtība – pirmdienā saņemot pasūtīto, samaksā precīzā naudā dežurantam par savu pasūtīto pārtiku;
* veidojam fondu 12€ apmērā no pasūtītāja gadā. Fonda naudu iekasē gada sākumā vai gada vidū. No šīs naudas maksājam skolai  par elektrību ledusskapim, uzkrājam sīknaudu maiņai un krājam naudiņu, ja nepieciešams ko iegādāties;
* Produkti ir obligāti jāizņem pirmdien dežuranta noteiktajā laikā! Piedādes laiks parasti ir plkst. 16.00-17.00, tomēr dažkārt tas var mainīties, par to pirmdienas dežurants informē pasūtītājus.

 

Vairāk par tiešās pirkšanas kustības ideju un praksi LV un pasaulē skaties http://www.tiesapirksana.lv

Veseli ēduši Ikšķilē!

Ikšķiles Brīvās skolas EKO virtuve aprīkota pateicoties Zied Zeme un Lauku atbalsta dienesta atbalstam!